Odsłony: 3432

Wycieczka rowerowa do Zakopanego

Proponujemy trochę dłuższą wycieczkę, ale bardzo łagodną.

Wyruszamy z miejsca najblizszego do nieba ;), jedziemy w dół miejscowości Ząb do skrzyżowania, na którym skręcamy w prawo przez Suche na Zakopiankę. Możemy dalej jechać prosto Zakopianką, ale także możemy jechać boczną drogą. za mostem skręcamy w prawo, jedziemy równolegle do zakopianki, aż do stacji benzynowej. W tym miejscu, możemy stanąć z dzieciakami na przerwę w MacDonaldzie.

Dalej ponownie 100m Zakopianką i ponownie skręcamy w prawo i jedziemy równolegle aż do myjni samochodowej. Ponownie 100m i skręt na prawo przez mostek. Za mostem w lewo, drogą nad rzeką, ponownie mostek, 50m w delikatnie pod górę i w prawo, prawo. W rezultacie wyjeżdżamy przy targowisku pod Gubałówką. Wybieramy interesujące nas miejsca.

Czas na powrót. Wracamy na targowisko. Kierujemy się na pierwsze rondo w kierunku na Kraków - wybieramy drugi wyjazd - na Kościelisko, Szymaszkową. Przejeżdżamy nad targowiskiem do Polany Szymaszkowej, na wyciąg. Jedziemy do góry - rowery GRATIS. Na górze, kierujemy się na prawo, grzbietem Gubałówki wracamy na kwatery.

 

Ząb -wieś podhalańska

Widok obok domu Widok obok domu Widok na Ząb Widok na Ząb Widok na Ząb, Gubałówkę Widok na Ząb, Gubałówkę kościół w Zębie kościół w Zębie kościół w Zębie kościół w Zębie
Kaplica Kaplica Kolejka szynowa Kolejka szynowa Widok na Zakopane Widok na Zakopane Zakopane nocą Zakopane nocą panorama Tatr panorama Tatr
kaplica kaplica wyciąg Harenda wyciąg Harenda Wyciąg Suche Wyciąg Suche Szymoszkowa Szymoszkowa Szymoszkowa Szymoszkowa
Przy bacówce Przy bacówce