Odsłony: 2885

To często pierwszy zdobywany szczyt w czasie wycieczki w Tatry...... 

Szlak na Kopieniec

W miarę prosty i krótki szlak, często wybierany przez organizatorów wycieczek szkolnych.

Szlako rozpoczyna się w Toporowej Cyrhli, 100m przed głównym skrzyżowaniem. Idziemy przez las, w końcowym odcinku spore nachylenie.

Po około 1 godz. wychodzimy na Polanę Kopieniec. Proponuję w pierwszej kolejności udać się skansenu domków pasterkich, objętych ochroną dla zabytków. W tym miejscu odbywa się kulturowy wypas owiec. Ograniczona ilość owiec jest wypasana na hali, w celu zachowania właściwego stosunku rosnących tu roślin.

Idziemy dalej, wchodzimy na Kopieniec od strony Dol. Olczyskiej. Rzopościera się stąd wspaniały widok na Tatry Wysokie oraz na szlak prowadzący do Halę Gąsienicową. Po około 15 min. wchodzimy na szczyt. Za sobą mamy wysokie góry, przed panoramę Podhala - Zakopane i okoliczne wioski.

W sumie sympatyczny szlak.

 

Ząb -wieś podhalańska

Widok obok domu Widok obok domu Widok na Ząb Widok na Ząb Widok na Ząb, Gubałówkę Widok na Ząb, Gubałówkę kościół w Zębie kościół w Zębie kościół w Zębie kościół w Zębie
Kaplica Kaplica Kolejka szynowa Kolejka szynowa Widok na Zakopane Widok na Zakopane Zakopane nocą Zakopane nocą panorama Tatr panorama Tatr
kaplica kaplica wyciąg Harenda wyciąg Harenda Wyciąg Suche Wyciąg Suche Szymoszkowa Szymoszkowa Szymoszkowa Szymoszkowa
Przy bacówce Przy bacówce